Tablica zatrzaskowa z ryglowaniem

Tablica zatrzaskowa z ryglowaniem

Tablica zatrzaskowa z ryglowaniem służy do estetycznej prezentacji plakatu. Jej ogromną zaletą jest łatwość wymiany plakatu. Odbywa się ona po uprzednim otwarciu profilu ram z każdej strony tablicy i wyjęciu zabezpieczenia plakatu w postaci płyty antyrefleksyjnej (bez użycia narzędzi). Profil ruchomy (frontowy) tablicy o szer. 32mm standardowo anodowany jest na kolor srebrny-mat. Profil bazowy (nieruchomy) wykonany jest w kolorze naturalnego aluminium. Plecy są z wysokoudarowego (nietłukącego się) tworzywa sztucznego w kolorze popielatym. Najbardziej newralgiczna część tablicy czyli sprężynki dociskowe wykonane są z wysokogatunkowej stali  szlachetnej, nie pękają, charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Wszystkie elementy stalowe tablicy są zabezpieczone antykorozyjnie warstwą cynku. Tablica wykonywana jest tylko w wersji z narożami prostokątnymi wymusza to jej konstrukcja. Przy narożach prostokątnych profile zacinane są na skos pod katem 45*.  Tablica zatrzaskowa z ryglowaniem wyposażona jest w zabezpieczenie plakatu w postaci płyty z PCV antyrefleks o grubości 0,5mm, 4 otwory montażowe oraz system ryglowania. Może być on jednopunktowy lub dwupunktowy. Ryglowanie dwupunktowe czyli przy użyciu dwóch śrub zaleca się przy dużych formatach. Praca systemu polega na zaryglowaniu wszystkich profili jedna lub dwoma śrubami. Ponieważ profile przy udziale rygielków ryglują się wzajemnie ich otwarcie odbywa w ustalonej kolejności. Do mocowania profilu używa się śruby patentowej. Specjalny do niej kluczyk jest w komplecie.

Ze względu na dużą sztywność profilu doskonale nadaje się na plakaty o dużych gabarytach. Tablice standardowo wykonane są na plakat formatu:  A4, A3, A2, A1, A0, B2, B1, Bo

Na życzenie profil malujemy na kolory z palet RAL. Istnieje też możliwość wyposażenia w mocną przemysłową taśmę samoprzylepną.

Tablica zatrzaskowa z ryglowaniem nadaje się do ekspozycji zewnętrznej ale ze względu na konstrukcje nie jest wodoszczelna czyli należy się liczyć z kapilarnym podciąganiem wody przez plakat. (więcej na ten temat w pytaniach i odpowiedziach).

Cena od 39zł do 197zł (netto).

(nr art. 041223-041224)

Zobacz w sklepie
Zapytaj o produkt