Potykacze aluminiowe – zalety reklamy z ramą OWZ

Żaden biznes nie obejdzie się bez reklamy. Reklama zaś często jest dość kosztowna. Zdarza się też, że potrzebujemy ją zmienić, bo albo zmieniła się nasza oferta, albo reklama okazała się nietrafiona. Czy nie ma więc reklamy taniej i której skuteczność możemy bieżąco modelować? Reklamy, która podąża za naszym rozwojem, a nawet w razie potrzeby za nami samymi? Oczywiście że jest – są nimi aluminiowe potykacze reklamowe.

Rama OWZ – co to takiego?

Potykacze aluminiowe wykonane są z profili aluminiowych z wbudowaną aluminiową ramką zatrzaskową OWZ. OWZ to skrót oznaczający Otwórz – Włóż – Zamknij. Właśnie na tych trzech prostych czynnościach opiera się wymiana treści reklamowej w potykaczach aluminiowych. Zatrzaskowe ramki znajdują się wokół pola prezentacyjnego z obu stron potykacza. Otwiera się je bez użycia żadnych narzędzi. Wystarczy je po prostu rozchylić palcami. Wymiana reklamy w potykaczu z zatrzaskową ramką aluminiową trwa dosłownie minutę. Aluminiowy potykacz reklamowy pozwala zaoszczędzić cenny czas, a prosty mechanizm działania nie wymaga dodatkowego przygotowania ani umiejętności.

Potykacze na plakat – wygodnie i bezpiecznie

Potykacze z ramką OWZ służą głównie do prezentowania plakatów. Plakaty chronione są zewnątrz sztywną folią, która również jest zamykana w zatrzaskowych ramkach potykacza. Dzięki temu potykacz może być prezentowany również na zewnątrz. Folia wykonana z pleksi nie tylko chroni plakaty ale jednocześnie je przytrzymuje. Dzięki temu potykacz może prezentować jednocześnie więcej mniejszych plakatów, które nie muszą być zamknięte ramką OWZ. Potykacz aluminiowy dobrze sprawdza się jako potykacz zewnętrzny, ponieważ jego konstrukcja jest odporna na działanie deszczu i śniegu a zamykana w ramkach OWZ folia chroni plakaty przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią. Jest ona przezroczysta i ma właściwości antyrefleksyjne. Wydrukowanie nowego plakatu jest o wiele bardziej ekonomiczne niż zrobienie nowego banneru czy szyldu. Dodatkowo potykacze aluminiowe są dwustronne.

Potykacze OWZ do wewnątrz i zewnętrzne

Reklama na potykaczu ustawionym na zewnątrz sygnalizuje, że w pobliżu znajduje się miejsce z oferowaną usługą czy produktem. Siłą potykacza zewnętrznego jest również to, że łatwo możemy go przestawić czy zabrać w inne miejsce. Jest to rozwiązanie szczególnie ważne dla właścicieli lokalów z ogródkiem, sezonowych, obwoźnych sprzedawców i usługodawców czy food traków. Bez względu na swój rozmiar potykacze aluminiowe są łatwe w transporcie i składowaniu. Ze względu na materiał z którego są wykonane są lekkie, a zbudowane są tak, że tablice potykacza można złożyć do siebie.

O wymaiarch, kolorach i kształtch potyakczy alumioniowych

Wymiary tablic potykaczy aluminiowych są standaryzowane a wyznacznikiem są tu podstawowe formaty plakatów – A1, A2, A0, B1, B2. Najbezpieczniej jest zawsze kupić najpierw potykacz, a potem drukować do niego plakaty. Minimalne różnice w wymiarach i odległościach projektu mogą zepsuć nam przyjemność z widoku elegancko prezentującej się reklamy.

Różnice w wysokości potykaczy o tym samym formacie od różnych producentów wynikają z różnej wysokości nóg potykacza i szerokości profili aluminiowych.

Wysokość potykaczy ABIKON (wysokość mierzona po rozłożeniu)

Potykacze o standardowej długości nóg

A2 – 840 mm
A1 – 1090 mm
A0 – 1500 mm
B2 – 990 mm
B1 – 1250 mm

Potykacze o krótszych nogach

A2 – 760 mm
A1 – 1010 mm
A0 – 1360 mm
B2 – 870 mm
B1 – 1170 mm

Potykacze o innych wymiarach firma ABIKON produkuje na indywidualne zamówienie.

Naturalnym kolorem potykaczy aluminiowych jest srebrny mat. Dodatkowe elementy ich budowy, takie jak narożniki, ograniczniki otwierania, czy zabezpieczenia nóg są zbliżone kolorem do ramy potykacza. Na życzenie klienta rama potykacza może zostać polakierowana.

Kwestią gustu jest kształt narożników potykaczy aluminiowych. Mamy do wyboru dwa ich typy:

– typ T – narożniki zaokrąglone,
– typ S – narożniki cięte na skos.

Oprócz standardowych potykaczy z ramką OWZ dostępne są również potykacze aluminiowe jednostronne, z logo na listwie górnej, z tablicą montowaną poziomo oraz wysokie złożone z dwóch lub trzech tablic.

Zapytaj o produkt