Plakaty, afisze i plansze informacyjne – na czym je dobrze prezentować

Plakaty, afisze i plansze informacyjne

Istnieje wiele sytuacji, w których zachodzi potrzeba pokazania jednego lub większej ilości plakatów, afiszy i plansz. Są to różnego rodzaju, wystawy, podsumowania działań, konferencje, targi, spotkania biznesowe i okolicznościowe.

Na rynku mamy bardzo szeroki wybór stojaków reklamowych na plakaty. Niniejszy artykuł będzie pewnego rodzaju przewodnikiem i ściągą po najbardziej popularnych i sprawdzonych stojakach na plakaty i inne, wymagające prezentacji materiały drukowane.

Stojaki na plakaty z jednym oknem ekspozycyjnym

Te najczęściej spotykane stojaki na plakaty wykonane są konstrukcji aluminiowej anodowej w kolorze srebrny-mat. W ofercie producenta stojaków ekspozycyjnych Abikon są stojaczki na plakaty, stojaki na plakaty niskie i stojaki na plakaty wysokie.

Stojaczki na plakaty to najmniejsze ale często bardzo praktyczne stojaki na plakaty formatu A4. Najczęściej prezentuje on jeden plakat, chociaż można wykonać go do prezentacji dwóch czy nawet trzech plakatów. Stojaczki te nie są zbyt wysokie i ale za to bardzo lekkie. Dlatego dobrze się prezentują w niedużych miejscach i tam, gdzie jest potrzeba eleganckiego zaprezentowania tylko jednego plakatu lub informacji (np. w sali ekspozycyjnej muzeum czy galerii sztuki).

Drugi rodzaj stojaków służy do prezentacji jednego lub większej ilości plakatów formatu A4. Prezentowane są one na tackach lub w kieszeniach z giętej plexi lub w aluminiowych ramkach OWZ.

Trzeci rodzaj stojaków na plakaty – stojaki wysokie, to formy znacznie większe, przeznczone do prezentacji zarówno plakatów o małych, jak i bardzo dużych formatach. Okna ekspozycyjne są duże (A1, B1, B2). Dodatkowo stojaki te mają pojemniki na foldery i ulotki rozmiarów 1/3 A4 (stojak na ulotki DL) , A5 lub A4. Stojaki te mogą być jednostronne lub dwustronne. Na życzenie klienta mogą posiadać dodatkowo kółka jezdne znacznie ułatwiające ich przesuwanie z miejsca na miejsce.

Stojaki na plakaty na sprężynach

Stojaki na plakaty na sprężynach przeznaczone są do prezentacji na zewnątrz. Umożliwiają one ekspozycję plakatów o formatach A1 i B2 w miejscach narażonych na działanie wiatru. Stojaki te zbudowane są z dwóch złączonych do siebie plecami tablic aluminiowych OWZ (stojaki są dwustronne), które umocowane są do podstawy na dwóch sprężynach. Taka budowa stojaka zapewnia tablicom ruch wahadłowy i uniezależnia go od nawet bardzo silnego wiatru.

Podstawą takiego stojaka może być konstrukcja stalowa opierająca się na dwóch poprzecznych nogach lub zbiornik z tworzywa, który napełnia się wodą. W pierwszym przypadku stojak na stopki o regulowanej wysokości a w drugim ma przymocowane z jednej strony koła jezdne.

Ścianki prezentacyjne na plakaty i plansze informacyjne

Stojące ścianki prezentacyjne to złożone systemy ekspozycyjne. Przeznaczone są do prezentacji większej ilości plakatów czy plansz w jednym miejscu. Zbudowane są co najmniej dwóch paneli rozmiaru A1 lub B1. Panele r formacie A1 mogą być również ułożone w dwóch rzędach jeden nad drugim.

Ścianki ekspozycyjne zbudowane są z konstrukcji aluminiowej anodowej. Plakaty prezentowane są w tablicach przymykowych. Każdy panel wyposażony jest w stopki o regulowanej wysokości.

Doskonale sprawdza się np. w galeriach handlowych, domach kultury, bibliotekach, w szkołach, urzędach czy na stoiskach targowych. Ścianki ekspozycyjne bardzo często wykorzystywane są jako narzędzie ekspozycji w muzeach, galeriach sztuki. Coraz częściej też spotyka się je w przestrzeni miejskiej, gdzie prezentuje się na nich materiały o charakterze kulturalnym, naukowym, historycznym czy edukacyjnym.

Zapytaj o produkt